Duże czy małe auto?

Jedno czy może dwa samochody? Takie właśnie rozterki mieliśmy kiedy chcieliśmy kupić auto. Dla rodzin 2+4 można kupić fajne auto, ale dla 2+4+wózek dla bliźniaków to już kłopot.

Co wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem było 7 osobowe auto z dużym bagażnikiem. I tu się robią schody jak jest osób to nie ma bagażnika. Poza tym przerażało mnie to że jedno dziecko podróżuje w bagażniku 😑😑 I tak źle i tak nie dobrze. Naszym wymarzonym autem okazała się honda frv. 6 osobowa z dużym bagażnikiem. Ideał to co chcieliśmy i to co było nam potrzeba.

Bo w życiu nigdy tak nie jest…

Auto mieliśmy wybrane i zaczęły się poszukiwania i oczywiście okazało się, że tą hondę przestali produkować w 2009 roku i jej dostępność na rynki była bardzo ograniczona 😲😲😲😧😧Trafiło się kilka egzemplarzy w całej Polsce. Poruszylismy wszystkie kontakty i byliśmy gotowi jechać ze Szczecina do Warszawy kupić to auto. Niestety prawie każde było w bardzo słabym stanie. I znowu powrót do punktu wyjścia. Do porodu zostało niewiele czasu tak, więc rozszerzyliśmy nasze poszukiwania o inne auta.

Pierw ford Galaxy. Duży bagażnik, fotele składane osobno jest szansa. Tu podobnie jak z hondą tylko kilka egzemplarzy i szły jak ciepłe bułeczki.

Dzieci są a auta wciąż brak

Dzieci się urodziły, a auto dalej było nie kupione. Na szczęście w naszego opla vectre kombi mieściły się wózek i foteliki to podróż w 6 wciąż była niemożliwa. Na początku jeździliśmy tylko do lekarza czy poradni w czasie kiedy starsze były e szkole, więc jakoś sobie radziliśmy. Wiedzieliśmy, że w końcu nadejdzie ten moment, że bez dużego auta ani rusz.

Kombinacja

Szukaliśmy i myśleliśmy co zrobić. W końcu szukaliśmy już tylko 7 osobowego i tylko takiego żeby do bagażnika przy 5 osobach wszedł wózek. Przecież nie zawsze będziemy brać że sobą wózek. Trafiliśmy na citroena c4 grand Picasso exclusive. Przepiękne auto to było to. Niestety znowu walka z wózkiem. Przy opcji 1+4 nie było kłopotu, ale już 2+4 nie było jak. Moim rozwiązaniem okazał się bagażnik na dach. I tak właśnie zakupiliśmy piękne auto dla 6.

Fitnesowe pakowanie

Chciałam Wam pokazać jak wygląda wyjście z tylko z bliźniakami i jak pakujemy się w 6 plus wózek. Okazało się, że dajemy radę zapakować wózek przy jednym złożonym krześle 😂😂😂😎. Jak to mówią jak się dobrze popieści to się wszystko zmieści 🤣🤣🤣

 

One thought to “Uwaga jedziemy czyli auto dla 6”

  • Daria

    Znam ten ból. My też przetestowaliśmy kilka modeli i ostatecznie wybór padł na 7-osobowego rodiusa i jeszcze dostaliśmy od salonu zniżkę na kartę dużej rodziny. Jeździ się wygodnie, bagażnik jest spory. Teraz nas czeka podróż nad morze, ale myślę, że damy radę się zapakować bez bagażnika dachowego. Pozdrawiam!

    Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *