Pierwsza wizyta u lekarza

Skoro już wiem, że jestem w ciąży należało by to potwierdzić u lekarza i udać się na pierwszą wizytę. Z racji, że mieszkaliśmy w tym czasie w Londynie zarejestrowałam się u lekarza pierwszego kontaktu i cała w skowronkach poszłam na wizytę. Tutaj przeżyłam ogromny szok. Otóż moja wizyta polegała na tym, że wybrałam szpital w jakim chcę rodzić, lekarz zapytał jak się czuję i zrobił podstawowy wywiad i koniec!! Zero jakiegoś badania, potwierdzenia TAK jest Pani w ciąży!

 Dalej może już być tylko gorzej

Więc pytam co będzie dalej, a on mi ględzi o jakimś liście ze szpitala czy mnie przyjmą czy też nie i że raz będę u nich, a raz u położnej na wizycie. Co, halo kompletny szok! Moje wcześniejsze ciąże były prowadzone w Polsce i całkiem inne podejście do pacjentki. Gdzie jakieś badania? W dodatku ja mam grupę ORh- co wiąże się z dodatkowymi testami w kierunku przeciwciał.
Mówię o tym wszystkim, a w odpowiedzi dostaje tylko, że teraz mam recepty za darmo, o wow super! Po co ciężarnej darmowe recepty, skoro i tak w ciąży zazwyczaj nie można brać leków ?!
Stwierdziłam, że skoro lekarz jest taki oporny to zapytam w recepcji, podchodzę do okienka i tłumaczę, że to moja pierwsza ciąża w tym systemie i czy może mi Pani wytłumaczyć co będzie dalej. Ona, że ona nie wie. Myślę – może to mój angielski i tłumaczę dalej, a ona, że rozumie, ale nie wie. Jak to możliwe, że kobieta 50+ pracująca w rejestracji nie wie jaki jest kolejny krok w przypadku ciąży?! Kolejny raz Anglia pokazuje mi jak bardzo słabo jest rozwinięty ten kraj :/
Oczywiście po powrocie do domu i wylaniu morza łez do telefonu do męża, postanawiam poczytać w internecie. I okazuje się, że tutaj do 10 tygodnia ciąży nich ich nie obchodzisz!!! Kolejny kulturowy szok.
Po tych wszystkich perypetiach stwierdziłam, że najlepiej skorzystać z usług polskiej kliniki i iść do NORMALNEGO polskiego lekarza.
Zródło: http://co-to-znaczy.pl/co-to-znaczy-wtf/
Zródło: http://co-to-znaczy.pl/co-to-znaczy-wtf/

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *