Poduszka do karmienia

Tak wiem, że trochę zeszło od mojego wpisu poduszka do karmienia przyznaje było to bardziej kłopotliwe niż mi się wydawało na początku.

Zacznę od tego, że powycinałam wszystko sama, skleiłam i czekało tylko na obszycie przez krawcową.

Poduszka do karmienia

Niestety krawcowa nie mogła zrobić tego na maszynie gdyż ta gąbka była za szeroka i nie miała jak tego złapać.

Opcja numer dwa – tapicer

Przyznam, że zmartwiło mnie to, ale krawcowa zaproponowała, że napewno tapicer będzie w stanie taki coś zrobić. Tak, więc zaczęłam szukać tapicera w okolicy i przyznam, że nie było ich za dużo. Jednak teściowie przypomnieli mi, że dosłownie obok ich domu mają sprawdzonego tapicera.

Ciężko jest brać pomoc, której się nie chce …

Moi teściowie to wspaniali ludzi i często i gęsto nam pomagają w różny sposób. Zawsze można na nich liczyć i potrafią w łatwy sposób załatwić wiele spraw. Niestety czasami ich wyobrażenie co jest dla kogoś dobre wychodzi poza pewne ramy i wtedy (przynajmniej dla mnie) ciężko jest być wdzięcznym za „nadgorliwość”. Tak też było w tym przypadku. Poduszka do karmienia pojechała z nimi. Oczywiście bez uzgodnienia ze mną czy też powiedzenia jak sprawa wygląda wycieli na nowo te gąbki u tapicera  ( moje nierówne im się nie podobały chociaż to w niczym nie przeszkadzało) i dali do obszycia do jakieś innej znajomej krawcowej. Poduszka wyszła bardzo ładnie i jest skończona, jednak w takich sytuacjach czuję się źle, bo to nie jest to o co prosiłam i nie umiem być wdzięczna. Tym bardziej, że zaznaczyłam wielokrotnie, że mają tylko dać do obszycia, bo jest pomierzone i wymiar ma ogromne znaczeni. A i tak zrobili po swojemu.

Niestety nie powiem Wam ile wyszło to cenowo, bo nie powiedzą mi tego, a jak nawet będę męczyć to czuję i że i tak nie dowiem się prawdy :/

Poniżej zdjęcie już gotowej poduszki. Mogę jedynie przedstawić moje kalkulacje co do kosztów materiałów. Obawiam się tego, że poduszka może być ciut za wysoka albo za sztywna. Zobaczymy już jak będzie w praktyce. Napewno wrzucę fotki albo filmik jak ogarniam bliźnięta z karmieniem.

Poduszka do karmienia już skończona
Poduszka do karmienia już skończona

KOSZT:

 • poduszka do karmienia z olx 20zł
 • materiał z allegro 35 zł
 • gąbki – dostałam od siostry
 • obszycie ?

Obstawiam, że obszycie plus wykrojenie to koszt około 80 zł, ale mogę się mylić. Cały koszt to 135 zł. Zakup poduszki tej na której się wzorowałam około 500 zł. Tak, więc moja poduszka wyszła taniej 😉

3 thoughts to “Poduszka do karmienia bliźniąt – gotowa

 • Akinom

  Chciałam zapytać czy poduszka się sprawdziła w praktyce? Poszukuję poduszki do karmienia bliźniąt się wydaje mi się, że te dostępne na rynku są źle wyprofilowane. Jakie są według Pani najlepsze wymiary takiej poduszki?

  Odpowiedz
  • ula

   Z perspektywy czasu myślę, że szkoda wydawać pieniądze na poduszkę do karmienia. Nam posłużyła krótko przez to, że była wysoka i jak dzieci podrosły około 3 miesiąca zaczęły spadać z poduszki. Poza tym przy karmieniu piersią bliźniąt jest tyle zamiennych, że jednego dnia można karmić na poduszce, a już na drugi dzień trzeba kombinować z jednym z maluchów, bo ta pozycja mu się nie podoba.
   Dodatkowo przy poduszce to zazwyczaj ktoś musi być w asyście. Lepiej zrobić sobie takie miejsce, gniazdko, żeby samemu to ogarnąć. Ja później karmiłam jedno dziecko klasycznie, drugie na wysepce z poduszek i koca i to się sprawdzało przez długi czas.
   Jak maluchy podrosły to karmiłam tylko osobno, a teraz mają 9 miesiacy i karmię ich znowu razem 😉 tak to się zmienia przy bliźniętach.
   Jak będzie Pani karmiła bliźnięta piersią to będzie potrzeba dużo wsparcia 🙂 Jak coś to niech Pani piszę, bo bez tego ciężko wytrwać, a na pewno znajdzie się sporo osób zalecających mleko modyfikowane 😉

   Odpowiedz
  • ula

   Dużo mam jest zadowolona z mbf (my breast feeding friend czy jakoś tak) z tego co się orientuję to jak dzieci rosną to podkładają poduszki pod nogi i karmią na poduszce długo. Ja mam za małe piersi do tej poduszki i musiałabym cały czas być pochylona lub zgarbiona 🙂

   Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *