Dlaczego teraz?

Jestem mamą dwójki dzieci i od dłuższego czasu zamęczałam się marzeniem o nowym dziecku.W dodatku część moich znajomych i rodziny postanowiło, że będzie to wysyp kolejnego pokolenia, więc mój instynkt macierzyński całkowicie zwariował i był nastawiony na tu i teraz.

Niestety maż był nieubłagany i nie chciał się zgodzić na kolejne dziecko.Prosiłam i błagałam, a on nieugięty jak skała. Stosowałam różne formy przekupstwa, ale niestety jego „nie” było bardzo stanowcze. Nawet 500+ nie było wystarczającą zachętą 😉

I się udało…będzie nowe dziecko

W pewnym momencie postanowiłam, że już się podaję i wtedy pojawiły się podejrzane symptomy. Po zrobieniu testu okazało się, że jestem w 1 albo 2 tygodniu ciąży.
Radość niesamowita, a jednocześnie strach jak zareagują starsze dzieci i oczywiście niechętny mąż.
Postanowiłam nic nikomu nie mówić, ale jak to bywa w takich konspiracjach mąż musiał zajrzeć tam gdzie nie potrzeba i znaleźć pudełko po teście. Nie wiem czy był zły, ponieważ nic nie mówił. Jego brak reakcji był bardzo przerażający, a tu jeszcze dwoje dzieci do zaakceptowania tej nowej wiadomości.

Mąż już wie, a teraz czas na starszaki

Kiedy już wszystko się unormowało postanowiliśmy powiedzieć dzieciom, oczywiście starsza córa postanowiła zrobić dramat niczym bohaterka z brazylijskiej telenoweli, a młodszy syn stwierdził, że jego to nie obchodzi (taki to ma podejście do życia).
I tak świadomość kolejnego dziecka w rodzinie stało się faktem 😀
Bociania przesyłka Źródło: https://crownprimaryblog.wordpress.com/
Bociania przesyłka Źródło: https://crownprimaryblog.wordpress.com

2 thoughts to “Marzenie o nowym dziecku

 • Anika

  WITAM:)
  Przeczytałam kilka wpisów, fajny blog, krótko i na temat a przy tym zabawnie:) Też jestem w ciąży, ale to moja pierwsza ciąża i marzę o bliźniakach (nie jestem już taka młodziutka i fajnie było by mieć od razu parkę) . Niestety dowiem się wszystkiego dopiero na pierwszym USG które mam nadzieję będę miała jeszcze przed Świętami czyli w ok 12-14 tygodniu (też mieszkam w UK i niestety nie udało mi się załapać do polskiego ginekologa (brak wolnych terminów). A Pani dzieci w jakim wieku?
  Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę 🙂

  Odpowiedz
  • ula

   Witam dziękuję bardzo. Tak w UK są inne standard niż w Polsce, ale za to to badanie USG jest bardzo dokładne i będzie sprawdzone wszystko i myślę, że ma Pani szansę zobaczyć płeć. Przyznam, że podziwiam, że da Pani radę tyle wytrzymać zanim pierwszy raz ujrzy Pani dzieciątko na usg, ale zapewniam będzie to niesamowite przeżycie 🙂 Moje starsze dzieci mają 11 i 7 lat, więc różnica wieku spora. Ja osobiście myślę, że pierwsze dziecko lepiej pojedyncze, bo to człowiek nic nie wie co i jak, a tu jeszcze dwoje. Trzymam kciuki, że będzie wszystko dobrze na badaniu 🙂

   Odpowiedz

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *