Co to jest mata piankowa?

Otóż ktoś był mega bystry i wymyślił puzzle piankowe. Niestety wiele się nasłuchałam ile to w tych puzzlach jest chemii itp. W dodatku rozkładanie ich do każdej zabawy to trochę sporo pracy i czasu, a jak wiadomo mama bliźniąt nie dysponuje nim w nadmiarze. Dlatego ktoś był jeszcze sprytniejszy i wymyślił matę piankową.

Jak mata piankowa trafiła na mnie?

Oczywiście siła Facebooka. Jestem zapisana w grupach dotyczących bliźniąt i tam, któraś z mam chwaliła się swoimi dziećmi i miała cudną matę ( a może to był post dotyczący mat :P) i zakochałam się. Oczywiście widziałam inną, ale chciałam mieć akurat tą. Na szczęście była jeszcze w sprzedaży ta moja upragniona. Wybrałam matę z firmy babypol z jednej strony czarno – białą z drugiej farmę.

mata druga strona

Czym kierować się podczas wyboru maty?

Ile sprzedawców tyle mat. Czym się kierować? Przede wszystkim mata musi być dobrana do rozmiarów waszego pokoju lub innej powierzchni jaką posiadacie. Jeżeli macie mały salon to możecie wybrać mniejszą matę. Z drugiej stron mała mata może posłużyć Wam krótko, bo dziecko szybko będzie z niej uciekać. Ja wybrałam matę 180 na 150 z racji tego, że mam bliźnięta i one razem potrzebują miejsca. Dalej grubość maty. W sprzedaży są maty i 1cm i 0,8cm. Moja akurat jest 0,8, jednak sądzę, że 1cm jest lepsza (koleżanka taką ma). Dalej cena. Mierzcie siły na zamiary. Nie wybierajcie drogiej maty, bo to tylko pianka i nie będzie szkoda jak się zepsuje czy zrobi dziura.

Dlaczego warto mieć matę?

Można położyć ją wszędzie i podobnie z zabraniem jej gdziekolwiek. Zwijasz w ruloniki mata jedzie z tobą lub odkładasz w kąt i znowu masz pokój dorosłych ludzi, a nie mini plac zabaw 🙂 Dalej jest to mega ułatwienie. Kładziesz bobasa w moim przypadku dwa i nie boisz się, że jak wyjdziesz siku to, któreś kulnie się na podłogę. Starszaki też chętnie kładą się z maluchami na macie 🙂 Ja swoją matę zabieram również na taras czy na ogród jak jest ładna pogoda 🙂

Tyle korzyści z jednej maty, a jakie ułatwienie dla twin mamy 🙂

mata

UWAGA!!! Mata super, jednak robią się w niej dziury bardzo szybko. Lepiej kupić tańszą matę i wywalić za jakiś czas niż inwestować w drogą. Eh nic nie mogą zrobić dobrze. Opinia kilku mam posiadających ten konkretny model plus jedna opinia mamy mającej tanią wersję :/ 

 

One thought to “Mata piankowa kolejny niezbędnik”

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *