Sposób na małą ilość miejsca w domu – mata edukacyjna

Kiedy urodziło się moje drugie dziecko mieszkaliśmy w bloku na dwóch pokojach. W związku z czym ilość miejsca była bardzo ograniczona, a jak wiadomo rzeczy dla bobasa zajmują sporą przestrzeń. Wózek, łóżeczko, komoda, leżaczki itp. wszystkie te przedmioty są dosyć spore pomimo, że noworodek jest taki mały 🙂

Dlatego też przy zakupie kolejnej zabawki postanowiłam wybrać coś co w razie co nie będzie zajmowało dużo miejsca. Zdecydowałam się na matę edukacyjną, gdyż po jej złożeniu można śmiało schować ją za szafę czy łóżeczko. W dodatku jest bardzo praktyczna, bo można ją rozłożyć praktycznie wszędzie, nawet podczas wyjazdu do znajomych czy rodziny. Jest bardzo lekka i pozwala dziecku na zabawę zarówno w pozycji leżącej na pleckach jak i na brzuszku.

 Nowa, używana mata

Oczywiście wszystkie rzeczy po Filipie zostały przeze mnie rozdane bądź sprzedane. Na szczęście znajoma postanowiłam mi sprzedać za niewielką kwotę swoją matę. Od czasu kiedy mój syn był mały (7 lat) wyszło wiele ciekawych mat. Przyznam, że producenci proponują nam różne kształty jak i funkcje takiej maty. Ja osobiście zawsze lubię te do których możemy przyczepić też nasze własne grzechotki. Niektóre z nich maja składane boki dzięki czemu możemy zrobić dziecku ala basenik i bądź kojec i włożyć np piłeczki.

Źródło: http://www.zabawki-kreatywne.offset.net.pl/artykuly/maty-edukacyjne-dla-dzieci-w-pierwszym-roku-ich-zycia.html
Źródło: http://perlazabawki.pl/dla-niemowlat-mata-edukacyjna-dla-dziecka/p,384634
Źródło: http://sprzedajemy.pl/nowa-mata-kojec-dla-dziecka-baby-mix-pszczolki-nr8243912

Mój wybór

Ja oczywiście wybrałam taką, abym mogła zmieścić ich dwoje na jednej macie. Mata od koleżanki ma światełko, muzyczkę i zabawki czyli wszystko w jednym (normalnie szaleństwo).

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *