Waga

Dlaczego wpisałam to jako gadżet dla bliźniąt? Otóż przy dwójce pierwszych wcale nie myślałam, że takie coś może być w ogóle potrzebne. Natomiast przy bliźniakach i karmieniu piersią jest to coś co pozwala nam zachować spokój ducha i nie zwariować.

Mój wybawca

Jak już pisałam we wcześniejszym wpisie ostatnio ilość mleka w pewnych momentach wydawała mi się niewystarczająca dla bliźniąt i widziałam, że są po prostu głodne.  Zaczęłam stosować wszystkie możliwe metody na zwiększenie ilości mleka, ale wciąż nie bylo poprawy. Od razu czarna rozpacz z mojej strony i szukanie kolejnych rozwiązań. W końcu postanowiłam umówić się na wizytę z doradcą laktacyjnym. Polecam serdecznie Panią Magdalenę Zawadzką.

Niestety do wizyty było jeszcze sporo czasu i co tu robić?

I tu pojawia się waga mój wybawca 😃😃😃

Jak sprawdzić czy dziecko się najada?

Dla każdej mamy, która karmi piersią jest to jedno z najczęściej dręczących pytań. Tym bardziej kiedy dziecko jest niespokojne bądź mało śpi my matki wpadamy w panikę. Przy karmieniu butelką widzimy ile dziecku dajemy, a ile faktycznie zjadło. Dla tego cześć kobiet przechodzi z karmienia piersią na butle, albo odciąga swoje mleko i dalej przez butelkę. Na szczęście jest metoda weryfikacji ile dziecko zjadło i czy się najada.

Po pierwsze sprawdzamy dziecka przyrost masy. W tym początkowym okresie jest to około 20g na dobę. 

Drugi sposób to sprawdzamy wagę dziecka przed jedzeniem i po wtedy widzimy ile faktycznie zjadło. 

Według mnie to są dwie najlepsze metody na sprawdzenie czy dzidziuś się najada i czy masz wystarczającą ilość mleka. Waga pozwala nam na dokładnym sprawdzeniu czy wszystko jest w porządku z naszą laktacją.

Niezbędnik dla mamy karmiącej

Jakby ktoś zapytał mnie czy warto kupić wagę przy bliźniakach bez mniejszego zawahania odpowiem, że tak. Waga może być potem sprzedana kiedy już nie będzie Ci potrzebna, jednak na początku przygody z karmieniem bliźniąt jest to gadżet dający spokój ducha poprzez monitorowanie wagi dziecka. Kobitki jak nie chcecie wydawać kasy na wagę zawsze można podejść do przychodni i zważyć dzieci tam. Domowe wagi na których ważymy się nie są najlepsze, bo są dosyć spore rozbieżności w wadze około 100 – 200 gram.

 

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *