Badanie usg

Dokładnie opisane badanie usg połówkowego znajdziesz tutaj. Z racji, że lekarz zalecił mi wykonanie dodatkowego badania usg bardzo szybciutko umówiłam się na wizytę, żeby wyjaśnić sprawę bliźniąt czy są jednojajowe czy dwujajowe. Również zależało mi na tym, aby sprawdzić czy wszystko jest dobrze z maleństwami.

Został mi polecony lekarz w prywatnej klinice. Pierwsze co bardzo mnie zdziwiło, że jest taka sporo kolejka (a cena była dość wygórowana) i lekarz był znacznie opóźniony.

Po jakiś 15 – 20 minutach weszłam do gabinetu. Lekarz okazał się tym gorszym typem faceta, którego ja bardzo nie lubię. Rządzący się i traktujących innych z góry. W dodatku czuć było po nim, że się śpieszy, a ja nie wiedziałam czy mam go o coś pytać czy nie.

Prędkość światła

W końcu zaczęłam mówić i tłumaczę co i jak, że u jednego dziecka podejrzewają jedną tętnice zamiast dwóch, a on na to ” no i co przecież nie dorobimy”. I co człowiek ma na to odpowiedzieć?! Zaczął wszystko sprawdzać. Za dużo przy tym nie mówił i robił to z prędkością światła. Zazwyczaj badanie usg trwa 30 minut, a tu 15 i chyba było po wszystkim. Na szczęście zbadał wszystkie części ciała i okazało się, że dzieci rozwijają się prawidłowo i bardzo ładnie pokazały to co trzeba na usg. Lekarza przyznał, że pierwszy raz udało mu się tak dokładnie i bez problemu obejrzeć bliźnięta.

No i mamy zaskoczenie

Faktycznie okazało się, że jedno z bliźniąt ma tą jedną pępowinę, ale nie wpłynęła ona na nic. Po prostu tak jest i nic się nie poradzić. Najważniejsze, że serce jest rozwinięte prawidłowo i przepływ krwi idzie w odpowiednim kierunku. Największym zaskoczeniem, a może potwierdzeniem poprzednich przypuszczeń było to, że jedno dziecko jest chłopcem (co już wiedziałam, bo on lubi eksponować swoimi wdziękami), a drugie to dziewczynka 🙂 Tak, więc nie mamy bliźniąt jednojajowych, a dwujajowe co daje mi dużą ulgę 🙂

Źródło: http://www.clker.com/clipart-twin2.html
Źródło: http://www.clker.com/clipart-twin2.html

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *