Kolejna wizyta

Dzisiaj kolejna kontrolna wizyta u mojego lekarza prowadzącego. Na liczniku już 23 tydzień ciąży i widzę, że robię się coraz większa i okrąglejsza.

Na wizytę zabrałam moje badanie usg połówkowe, które wykonałam już jakiś czas temu (więcej informacji znajdziesz we wcześniejszym wpisie). Lekarz także potwierdził to co mówił wcześniej lekarz od usg. Wszystko z dziećmi jest w porządku i brak jednej tętnicy w pępowinie nie stanowi problemu.

Półkilowe szczęścia

Jak zwykle szybkie badanie i ciach mierzymy maluchy. Uwielbiam patrzeć na dzieci na usg. Jest to dla mnie takie niesamowite, że nie tylko czuję je jak się ruszają, ale także widzę czy to ręka czy noga, a może całe ciało się pręży. Dzieci rozwijają się zgodnie z kalendarzem ciążowym i ważą już po 500 g. Wyobrażacie sobie dwie małe fasolki mają już po 500 g 🙂 Taka jestem dumna z moich maluchów. Oczywiście od razu rodzi się w głowie pytanie jakie duże będą jak się urodzą? A jaka duża będę ja?

Następna wizyta

Następna wizyta będzie za 4 tygodnie i muszę wykonać krzywą cukrową, odczyn Combsa oraz powtórzyć badanie na toksoplazmozę.

Podobnie jak wcześniej 23 tydzień ciąży jest bardzo ciekawie i szeroko opisany na babyonline.

Poniżej mój ciążowy brzuszek – najlepsze miejsce dla kota.

23 tydzień ciąży - brzuszek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *